Velomotion-logo Velomotion klein logo
Zoek icoon
  • Productnieuws
  • wielersport
  • Tests
    • complete wielen
    • Komponenten
    • Accessoires
  • Raadgever
    • gids koper
    • Verhuur
    • rechts
    • Fabrieksgarantie in heel Europa | werkplaats in Duitsland
    • fietstocht

MountainbikesTests

Orange Crush Pro-recensie: Leuk roofdier

1 januari 2021 door Michael Faiß

Test: In het VK zijn trail-hardtails allang mainstream geworden. Natuurlijk hebben de jongens van Orange Bikes ook een paar modellen in hun assortiment - bijvoorbeeld de Crush. Met 150 mm en levendige 650b wielen zou hij voor veel plezier op de trail moeten zorgen.

Orange Crush Pro: de feiten

Kadermateriaal: Aluminium
Reis: 150 mm
wielgrootte: 27,5 Zoll

Prijs: € 2.700



Orange Bikes uit Noord-Engeland is ongetwijfeld een bijzondere fietsenfabrikant. De Britten hebben door de jaren heen vast kunnen houden aan hun principes, die inmiddels vooral actief zijn in de MTB-sector. Velen associëren Orange misschien met de bijna iconische achterdriehoek met één draaipunt, maar ook hardtails maken al een tijdje deel uit van het assortiment; de verliefdheid is het goedkoopste toegangspunt. Verkrijgbaar als 650b (Crush) en 29er (Crush 29), de fiets is gebaseerd op een modern aluminium frame dat de ervaring van de Engelsen weerspiegelt in veel kleine en grote details. Enerzijds is er het feit dat – behalve de dropper post – alle leidingen en kabels aan de buitenkant van het frame lopen. Ouderwets? Je kunt het op de een of andere manier zien: Orange bewijst hart te hebben voor monteurs, want dat scheelt kostbare tijd op onderhoud en reparaties. Bovendien kan er niets rammelen in het frame - dus wat er misschien niet zo elegant uitziet, maakt het dagelijkse motorleven gemakkelijker. Het is ook fijn dat de Crush een volledige ISCG 05-bevestiging op de trapas heeft, waar je een full-size kettinggeleider kunt bevestigen. Zelfs als de moderne kettingbladen nauwelijks druppels produceren, waarderen we deze optie erg, vooral op de hardtail.

Ons Crush Pro-testmodel wordt geleverd met 650b-wielen en een vork van 150 mm vooraan. Dat laatste laat al zien dat de Crush geen touring-hardtail is die geschikt is voor trails, maar een trail-hardtail die geschikt is om te toeren - dit wordt ook bewezen door de royale bandenspeling: Orange zegt dat er ruimte is voor 2,6 inch-banden in de achterste driehoek, ons oog zegt dat er nog meer mogelijk zou zijn. Hoe dan ook, zelfs met een fatsoenlijk modderpakket hoef je je geen zorgen te maken dat de band op de een of andere manier vast komt te zitten.



Natuurlijk mag de Orange Badge op de balhoofdbuis ook niet ontbreken op de Crush.
De meeste kabels en leidingen lopen aan de buitenkant van het frame.

In overeenstemming met de algemene oriëntatie van de Orange Crush Pro, is de geometrie ook duidelijk afgestemd op trailgebruik en veeleisend terrein. De zeer slappe stuurhoek van 64° wordt gecompleteerd door een ruim hoofdframe, dat in maat L een reikwijdte van 465 mm heeft en dus veel bewegingsruimte biedt. Opvallend is de zeer hoge stack, waarmee je ondanks de lengte van het frame niet al te languit zit - de vraag is alleen of je indien nodig genoeg druk op het voorwiel kunt uitoefenen.

Geometrie Orange Crush Pro

SMLXL
zitbuis (in mm)381432457508
Bovenbuis horizontaal (in mm)605627648672
balhoofdbuis (in mm)100110120130
liggende achtervork (in mm)430430430430
BB-daling (mm)58585858
Wielbasis (in mm)1179120312281252
Stuurhoek (in °)64646464
Zithoek (in °)74747474
Bereik (mm)425445465485
Stapels (mm)625635643652


De door ons geteste Orange Crush Pro is het "mid-range" model van de Crush-serie; gezien dit en ook gezien het aluminium frame lijkt de prijs van 2.700 euro behoorlijk sportief. Aan de andere kant: Orange is niet per se een fabrikant die zijn fans bereikt door middel van een lage prijs. In plaats daarvan krijg je een solide en doordachte uitrusting van A tot Z met het ene of het andere hoogtepunt. De Fox 34 vork in de prestatieversie is een oude vriend en kan scoren met een eenvoudige setup en overtuigende prestaties. Het feit dat, in tegenstelling tot de hoogwaardigere versies, de demperprestaties iets lager zijn, zou - met de hand op het hart - slechts door weinigen op de trail moeten worden opgemerkt.

Instellen en vergeten: de Fox 34 in de Performance-versie kan in een handomdraai aan uw eigen behoeften worden aangepast.
Stil hoogtepunt: de gebruiksvriendelijke SDG Tellis-ondersteuning.
Weinig op aan te merken: de GX Eagle aandrijving van Sram werkt gewoon.


Succesvolle combinatie: de gripvaste DHF van Maxxis op een brede WTB-velg.

Als het op de aandrijving aankomt, wordt er thuis gekookt: de GX Eagle achterderailleur wordt bediend door een SX Eagle shifter. De ketting wisselt de tandwielen op een SX Eagle-cassette, die helaas iets minder bereik biedt bij 11-50 dan "volwassen" Eagle-varianten en ook erg zwaar is. Gezien de prijs hadden we op zijn minst een GX Eagle-cassette gewenst. Aan de andere kant zijn de lichte wielen met in-house hubs en WTB ST Light i30-velgen aangenaam. Deze laatste zijn tubeless-compatibel en houden met hun 30 mm interne breedte ook betrouwbaar brede banden vast. Over banden gesproken: de Britten sluiten hier weinig compromissen en trakteren de Crush op een gripvaste Maxxis Minion DHF met een breedte van 2,6″ aan de voorkant. Om het trappen niet zo moeilijk te maken, wordt bij de Rekon+ een wat tammere band op het achterwiel gebruikt.

De cockpit is modern: een korte stuurpen van 45 mm van Raceface bevat een breed stuur van 800 mm van Burgtec.


Ook op het gebied van remmen vertoont de Crush geen zwakke punten. De 4-zuiger variant van de Shimano SLX brengt veel kracht met zich mee, vooral omdat deze wordt gecombineerd met een grote 203 mm schijf op het voorwiel. Een klein hoogtepunt voor ons is de Tellis-paal van SDG, die 150 mm verstelbaar is en waarvan de afstandsbedieningshendel bijna weerstandloos kan worden bediend.

Rahmen 6061-T6 op maat gebutt
Verende voorvork Fox 34 Prestaties 150 mm
stom -
Waaiers WTB ST Light i30 velgen / Strange 27 naven
Band VR Maxxis Minion DHF 2,6"
Band HR Maxxis Rekon+ 2,6"
Achterderailleur Sram GX Adelaar
Shifter Sram NX adelaar
zwengel Sram Afstammeling 6K Dub
Voorderailleur Ohne
Rem Shimano SLX M7120
remschijven Shimano RT66 203/180 mm
Zadelpen SDG Tellis Druppelaar 150mm
Zadel WTB Silverado Comp
Stam Racegezicht Chester 40 mm
Stuur Burgtec RideWide Enduro 800 mm

Orange Crush Pro: op pad

Lang, plat en diep - daar staan ​​fietsen van bekend op de Britse eilanden. En zo verwelkomde de Orange Crush Pro ons op het eerste gezicht. Toen kwam de eerste verrassing: 27.5 inch! Hoe de "kleine" wielen het rijgedrag beïnvloedden, was snel te zien.



Na elkaar voor het eerst te leren kennen, was de opzet snel gevonden. Het afstellen van de Fox 34 Performance was kinderspel: sag (negatieve veerweg) selecteren via de luchtdruk, rebound afstellen (rebound stage) en daar ga je. Afhankelijk van de persoonlijke voorkeur kunnen de kenmerken vervolgens worden aangepast met behulp van de drukregelaar: van soepel-zacht tot stevig met veel feedback (uitgaande van sterke onderarmen). Alle testers voelden zich meteen thuis op de Orange; de zitpositie is sportief en modern, zonder vreemd over te komen voor beginners. Dus laten we bergop gaan!

Al na de eerste meters was het duidelijk: de Orange Crush Pro klimt verdomd goed! Op steile hellingen heb je zelden een "kantelgevoel" en kan je zelfs met de vrij lange vork (150 mm veerweg) toch veel druk uitoefenen op het voorwiel. De bandenkeuze is een goed compromis tussen tractie en rolweerstand - zelfs op gladde oppervlakken. Oranje ziet af van maximale tractie aan de achterkant en vermindert de trapweerstand met de gemakkelijker rollende Maxxis Rekon+. De rit met 12 versnellingen van Sram was onberispelijk en verwende ons met scherpe schakelingen. Jammer: Oranje spaart op de cassette en gebruikt een Sram SX Eagle. Door de iets lagere bandbreedte mis je bij hoge snelheden nog wel eens een versnelling en komt de "instapcassette" niet helemaal overeen met de adviesprijs van bijna. 3.000 euro.



Tijdens de afdaling vertoonde de Orange Crush Pro sterke overeenkomsten met de Marin El Roy , en het was meteen duidelijk dat plezier absoluut voorop staat! De geometrie wekt vertrouwen, zelfs of vooral wanneer de snelheid toeneemt. Wendbaarheid? Dat is waar de aanvankelijk met enige verbazing bekeken 27.5-inch wielen in beeld komen! Ondanks zijn goede stabiliteit op rechte stukken, stuurt de Crush gewillig en tovert hij praktisch een brede glimlach op je gezicht op technische trails. Zoals al eerder gezegd, is de bandenkeuze een compromis tussen rolweerstand, dempingseigenschappen en grip. Wie consequent en roekeloos de meest directe lijn volgt, zou een achterband met een robuustere constructie moeten overwegen, die daardoor betere lekbestendigheid en dempingseigenschappen biedt. De Fox 34 Performance-vork absorbeert oneffenheden effectief en de demping bereikt pas zijn limiet bij absolute topsnelheid; maar dan zit de "stijve" achterkant van een hardtail al aan zijn limiet. De Shimano 4-zuigerremmen presteerden daarentegen consistent goed en maakten indruk qua remkracht, stabiliteit en doseerbaarheid.

Net als de Marin El Roy is de Orange Crush Pro getrimd voor maximaal rijplezier. Door de minder extreme geometrie en de tammere (kleinere) banden schuwt hij het toeren niet. Een geweldig leuk apparaat met allround eigenschappen!



[blog post_type=”pagina” specifiek=”143741″]

Web

www.orangebikes.co.uk

Conclusie: Orange Crush Pro

Pro

  • Soepel lopend en toch wendbaar
  • stabiele remmen
  • Dropper zadelpen met een slag van 150 mm
  • Geschikt voor trail en touring

Contra

  • SX Eagle cassette met een iets lagere bandbreedte
  • Achterbanden lekgevoelig bij hoge snelheden

feiten

FramemateriaalAluminium
Wielgrootte27,5 Zoll
reizen150 mm
GewichtTBA
prijs2.700 €
Web www.orangebikes.co.uk
Bergafwaartsbergopwaarts
 
vlotte werkingbehendig
 
De Orange Crush Pro op de Velomotion-fietsmarkt
De Orange Crush Pro is getrimd voor maximaal rijplezier. Dankzij de vooruitstrevende maar niet extreme geometrie en de niet al te zware banden schuwt hij het toeren niet. Een geweldig leuk apparaat met allround eigenschappen!
Tags:HardtailMTBOranjeSpoorparcours20parcours2020

Over Michaël Faiss

Michael Faiß studeerde Engels en geschiedenis in München. Na een jaar in Engeland te hebben doorgebracht, werkte hij als vertaler voor onder meer het tijdschrift Procycling en het Degen Mediahouse. Daarnaast is hij van kinds af aan een gepassioneerd wielrenner en monteur en voelt hij zich vooral buiten de gebaande paden thuis.

Amflow TL Carbon

Review van de Amflow TL Carbon: Verfrissend anders – en overtuigend goed!

Een duidelijk statement tegen starre denkpatronen: DT Swiss presenteert de F 132 ONE en F 132 gravel verende voorvorken.

Aventon Current LTD

Aventon Current LTD: Strikt beperkt aantal e-MTB's voor 7 personen.999 Euro

Canyon Spectral: AAN Avinox

Canyon Spectral: AAN CF 9: Nieuwe e-MTB met Avinox M2S, 700 Wh en minder dan 21 kg

4iiii Precisie 3+: Tot slot, vermogensmeting voor Shimano e-mountainbikes?

Crankbrothers presenteert de nieuwe Seal Lineup, een speciaal ontwikkelde schoenenserie voor natte en oncomfortabele omstandigheden.

Comfort en bescherming, zelfs tot ver in het laagseizoen: Crankbrothers introduceert nieuwe Seal-schoenenserie

Trax Flex-aandrijfsysteem: Delicaat, lichtgewicht en verrassend duurzaam.

Hoe makkelijk is het om van Campagnolo Ekar naar Record X over te stappen? Campagnolo Record X gravelgroep

Giant Anthem & Liv Pique: XC-prestaties van topklasse

Nieuwe SE-topmodellen met CADEX Max XC carbonwielen: Giant Anthem & Liv Pique: XC-prestaties van topklasse

De stuurpen-stuurcombinatie is zo gevormd dat de handen in een positie komen die vergelijkbaar is met die op een fiets met 29-inch wielen.

VAN RYSEL RCR-XC: De eerste XC-fiets van het Franse bedrijf – en het is een 32-inch model!

Corratec Allroad A EQ

Corratec Allroad A EQ: Tussen avontuur en woon-werkverkeer

e*thirteen Plus Alu Flat MTB-pedalen: Groot lager voor verhoogde stijfheid

Het gravelbikeprogramma van de Bulls: Veelzijdige opstelling met en zonder motor

Oak Components HT4-hendel in de test: CNC-upgrade voor CNC-rem

Verwante Verhalen

  • Rennstahl 853 MTB Trail getest: Veelzijdig, elegant en aanpasbaar
  • Nicolai Argon GTB Pi in review: Edele trailfiets met Pinion versnellingsbak
  • Radon Cragger 8.0 getest: Allround concept voor een scherpe prijs
  • Cannondale Trail SE 1 op test: Innovatieve en comfortabele trail hardtail
  • Merida Big.Trail 600 op test: Succesvolle hardtail met vele gezichten
  • Velomotion-team
  • mediafeiten
  • Bedrijfsgegevens
  • Gegevensbescherming/GDPR

© 2026 Velomotion GmbH